نحوه نگه داری باتری کوادکوپتر ها

2017/09/14 0 دیدگاه دوربین و گیمبال,

در سال های اخیر مولتی روتورها توانسته اند به خوبی نقش چشم انسان را در آسمان ایفا کنند. بعد از اختراع و توسعه استفاده این ربات ها ، هزینه و انرژی صرف شده برای تصویر برداری های هوایی و یا کسب اطلاعات از مناطقی که امکان دسترسی به آن ها چندان ساده نبود، بسیار آسان شد. مولتی روتورها به راحتی می توانند به ارتفاعات بالا پرواز کرده و تصاویر ویدیویی را ثبت و ضبط و ارسال کنند.

وقتی پای ضبط تصاویر ویدیویی بدون لرزش یا ثبت عکس هایی بدون اعوجاج و تاری به میان می‌آید، حضور یک گیمبال مناسب برای حذف لرزش ها هم از اهمیت بالایی برخوردار خواهد شد. مکانیزم و وسیله ای که بدون آن عملا میتوان گفت تصاویر هوایی ثبت شده چندان حرفه ای نخواهد بود.

 

انتخاب بهترین گیمبال

 

در اینجاست که این سوال مطرح می‌شود که بهترین گیمبال کدام است؟ پاسخ این سوال شدیدا به این موضوع وابسته است که شما قصد دارید از پرنده بدون سرنشین خود چه استفاده ای بکنید؟ میخواهید از پرنده خود برای نقشه برداری استفاده کنید، میخواهید تصاویر تک شات از سوژه ها بگیرید، قصد تصویربرداری و فیلم برداری هوایی را دارید یا برای عملیات جستجو و نجات تصمیم تصویربرداری دارید؟ به دلیل اهمیت این موضوع بهتر است در مورد هر به صورت جزئی تر بحث کنیم.

 

گیمبال دو محوره

 

گیمبال های دو محوره گیمبالهایی هستند که دارای دو درجه آزادی می باشند. این گیمبال ها معمولا از جنس پلاستیک ساخته شده و به همین دلیل وزن کمتری دارند. همین امر موجب می شود تا زمان پرواز بیشتری برای پرنده شما موجب شده و دست خلبان را برای ضبط تصاویر زیبا تر بازتر کنند. اما یکی از ایراداتی که به گیمبال های دو محور وارد است آسیب پذیری آنها در هنگام برخورد با موانع است چون آنها از فلز ساخته نشده اند و به همین دلیل مقاومت کمتری در برابر ضربات دارند.
گیمبالهای دو محور بیشتر برای دوربین هایی مانند گوپرو و مشابه آن مورد استفاده قرار می گیرند.

drone-gimbal-960828-02

گیمبال سه محوره

 

گیمبال های سه محوره سنگین‌تر و گران تر از این گیمبال های دو محوره هستند و همانطور که از نام آنها بر می آید دارای سه درجه آزادی بوده و امکان چرخش دوربین را در سه محور فراهم می کنند. ثبات بیشتر گیمبال های سه محوره موجب می شود تا فیلمسازان و عکاسان حرفه‌ای کاهش زمان پرواز پرنده های بدون سرنشین خود را به جان بخرند تا بتوانند فیلم های بدون لرزش و عکس های بدون اعوجاجی را ضبط کنند.

هرچه پایداری گیمبال بیشتر باشد مطمئناً قابلیت عملکری آن هم بیشتر بوده و گیمبال هایی که پایداری یک دهم درجه دارند معمولاً در رده گیمبال های خوب دسته بندی می شوند که می توانند کیفیت قابل قبولی از تصاویر ضبط شده برای کاربر ارائه دهند.

drone-gimbal-960828-03

گیمبال های براشلس و سروویی

 

دسته بندی دیگری که برای گیمبال ها استفاده می‌شود ، سروری و براشلس است. گیمبالهای براشلس گران تر بوده و دارای وزن بیشتری هستند اما به نسبت حرکت های صاف و اعوجاج کمتری را برای دوربین موجب می شود. معمولا کاربران این گیمبالها افراد حرفه ای تری هستند که به صرف تفریح از پرنده های بدون سرنشین استفاده نمی کنند.
نوع دیگری از این گیمبالها که بسیار سبک و ارزان هستند گیمبال های سروویی بوده که بیشتر در بین کاربرانی محبوبیت دارد که از بودجه کمی برای کار برخوردارند. این گیمبال ها به راحتی روی پرنده های بدون سرنشین نصب می شود و به دلیل وزن کم کاهش زمان چشمگیری را برای پرنده موجب نمیشوند.

drone-gimbal-960828-04

عوامل موثر در خرید گیمبال مناسب

 

قبل از خرید یک گیمبال مناسب عوامل دیگری هست که باید به آن توجه داشته باشید تا بتوانید یک خرید خوب و مناسب را تجربه کنید.


محدوده قیمت شما


باید ببینید که بودجه شما چقدر است؟ آیا برای یک سرگرمی قصد خرید یک پرنده، دوربین و گیمبال را دارید یا تصمیم دارید در یک پروژه حرفه‌ای کار کنید؟ پاسخ به این سوالات به شما کمک می کند تا بتوانید محدوده‌ای قیمت مالی که برای کاربرد خود به صرفه است را انتخاب کنید.


کاربرد شما


سوال بعدی که مطرح است این است که کاربردتان چیست؟ آیا می‌خواهید بیشتر عکس بگیرید یا یک فیلم ویدئویی ثبت کنید. اگر تصمیم به عکس گرفتن داشته باشید گیمبالهای دو محوره هم می توانند برای شما مناسب باشد اما برای ضبط ویدئوهای عالی بهتر است از این گیمبال های براشلس سه محوره استفاده کنید.

 

زمان پرواز پرنده


گیمبالهای سه محوره سنگین تر بوده و قدرت بیشتری از پرنده می‌گیرند، بنابراین زمان پرواز پرنده را تا حد چشمگیری کاهش می‌دهد . در مقابل گیمبال های سرووی و دو محوره به دلیل وزن کمتر می‌توانند زمان پرواز بیشتری را برای پرنده شما موجب شوند. باید بسته به کاربرد خود و محیط پروازتان تصمیم بگیرید که کدام یک از این گیمبالها از نظر زمان پرواز برای شما مناسب است.
منبع : سایت 3dinsider

برچسب ها: دوربین گیمبال

نوشتن دیدگاه