ماشین‌های کنترلی چگونه کار می‌کنند؟

نویسنده hamedtaher 2019/12/26 0 دیدگاه

رادیوکنترل یا ترانسمیتر

رادیو کنترل ها وظیفه ای ارسال امواج الکترومغناطیسی به ماشین های کنترلی را دارند تا با استفاده از آنها دستورات کنترل کننده را به ماشین ارسال کرده و آن را هدایت کنند. در واقع بین ماشین کنترلی و کنترل کننده آن با استفاده از رادیو کنترل یک پل ارتباطی ایجاد می‌شود. معمولاً برای ارسال دستورات فرد کنترل‌کننده به ماشین از فرکانس 2.4 GHz استفاده می شود که کمترین تداخل را با فرکانس های موجود در محیط داشته باشد.

 

ریسیور

 

ریسیورها یک مدار با آنتن داخلی هستند که در داخل بدنه ماشین کنترلی جاگذاری می‌شود تا بتوانند امواج ارسال شده از رادیوکنترل را دریافت کرده و برای کنترل ماشین الکتریکی از آن استفاده کنند. در واقع می‌توان گفت دستور کنترل‌کننده با استفاده از رادیو کنترل به یک سیگنال رادیویی تبدیل شده و به ریسیور روی ماشین کنترلی ارسال می شود. پس از آن ریسیور این سیگنال‌ها را به سروو موتورهای روی ماشین کنترلی ارسال می‌کند تا جهت‌گیری مورد نظر کنترل کننده پیاده سازی شود.

 

موتورها

 

موتورها همان بخشی از ماشین کنترلی هستند که با دریافت سیگنال از رادیو کنترل و تبدیل انرژی الکتریکی باتری به انرژی مکانیکی ماشین را به حرکت در می آورند. این کار مکانیکی فعالیت الکتریکی ماشینهایی که انرژی خود را توسط نیروی برق تامین می‌کند، افزایش و کاهش میدهد. در واقع موتورها چیز بیشتری به جز مکانیسم حرکت کردن و توقف کردن نیستند و این سرورها هستند که به آنها جهت‌دهی داده و ماشین را در مسیرهای مورد نظر شخص شما حرکت می‌دهند.

 

منبع انرژي

 

همانطور که از اسم ماشین کنترلی و ماشین الکتریکی بر می آید این ماشین ها منبع خود را از باتری‌های الکتریکی تامین می کنند. فارغ از منبع تامین انرژی و نوع آن ،  ماشین های کنترلی عملکرد مشابهی دارند اما انتخاب منبع تغذیه بسته به ریموت کنترل ماشین و همچنین اپراتور آن دارد.

 

قبل از شروع کار با ماشین کنترلی همه چیز را بررسی کنید

 

اگر ماشین شما کاملا الکتریکی است باید باتری آن را قبل از حرکت کاملاً شارژ کنید. با این حال هستند برخی از ماشین های کنترلی که نیاز به یک منبع انرژی اضافه دارند. بعد از باتری سوخت دومین گزینه‌ی تامین انرژی ماشین های کنترلی هستند دلیل این امر آن است که ماشین های که با سوخت کار می‌کنند به مراتب قدرت بالاتر و چرخش موتور های سریع تری نسبت به ماشینهای دارند که با باتری کار می‌کنند. اما از این نکته هم نمی توان صرف نظر کرد ماشین‌های کنترلی الکتریکی بهترین گزینه برای آغاز تمرین و یادگیری کنترل این حوزه از محصولات آرسی هستند.

نوشتن دیدگاه